Wij hebben een bestelwagen Peugeot Expert gekocht met de bedoeling die te laten ombouwen naar een kleine camper, dwz. met functies, slapen, zitten, koken, eten, zonder hefdak en zonder badkamer (volume te klein). In één van de kastjes wordt ook nog een klein chemisch toiletje voorzien. Dit zijn kastjes die vast in 't voertuig gemaakt worden. Het is een kwalitatieve, erkende ombouwer. (
http://www.minicamper.nl/ &
www.carlocamperbouwer.nl ) , waarvan er in Nederland al diverse rondrijden (in Ford Connect = iets kleiner) en die gehomologeerd zijn als camper.
Weet er iemand van jullie hoe het werkt met de controle van dit voertuig ? Kunnen we hem laten goedkeuren als camper ? Indien hij niet aan de juiste voorwaarden voldoet, en we houden hem als 'bestelwagen' ingeschreven. Hoe zit 't met de keuring als bestelwagen : voorwaarden, jaarlijk of 2-jaarlijks, ... ?
Voorlopig zal hij als bestelwagen ingeschreven worden (in België), dus bij 1ste inschrijving die voorzien is begin januari 2013. Dan is hij nog leeg. Maar daarna is het de bedoeling hem aan te leveren in Nederland waar hij dan wordt omgebouwd.
Om zeker te zijn dat we hem op de juiste manier laten ombouwen ben ik op zoek naar informatie, mogelijkheden hieromtrent. De camperbouwer is niet echt op de hoogte van de voorwaarden in België, is ook niet de bedoeling.